Kurucumuz

Dr. Soner Altaş

Dr. Soner Altaş, ilk ve orta eğitim hayatını Kırşehir’de tamamlamıştır. 2000 yılında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde müfettiş yardımcısı olarak göreve başlayan Altaş, 2010 yılında Başmüfettiş unvanını almıştır.

Yüksek lisans eğitimini Amerika Birleşik Devletleri’nde University of Tennessee’de tamamlamıştır. Amerika’daki büyük şirketler üzerine incelemeler ve araştırmalar gerçekleştirmiştir.

2007 yılında University of Tennessee’nin aday göstermesiyle International Business Honor Society üyeliğine seçilmiştir.

2019 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Doktora derecesini almıştır.

2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde University of Tennessee’de Amerikan şirketleri ile KOBİ’lere, 2017 yılında ise Avusturya’da Vienna University of Economics and Business’de Avrupa Birliği mevzuatına tabi şirketler ve KOBİ’ler üzerine çeşitli araştırmalarda ve incelemelerde bulunmuştur.

Ticaret Hukuku alanında yayımlanmış çeşitli kitapları ve hakemli dergilerde ile Dünya Gazetesi’nde yeni Türk Ticaret Kanunu’na dair pek çok makalesi ve köşe yazısı bulunmaktadır.

Bağımsız Denetçi ve Mali Müşavir ruhsatlarına sahip olan Altaş, evlidir ve iki çocuk babasıdır.

dr_soner_altas

Eserlerinden Bazıları

tacirsoft-veri-tabani-yayina-basladi-2486

Uzmanlık Alanları

ACC Kurucusu Dr. Soner Altaş, Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, OSB Hukuku, Kooperatifler Hukuku alanlarında ve Ar-Ge Merkezleri, İrtibat Büroları, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri konularında 25 yılı aşan uzmanlık, bilgi birikimi ve tecrübeye sahiptir.

Sohbeti Başlat
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba
Yardımcı olabilir miyim?